Projektujemy i wykonujemy obiekty o drewnianej konstrukcji inżynierskiej.

Wiązary kratowe mogą zostać wykorzystane do budowy dachu w różnych budynkach. Ich użycie skraca  czas budowy oraz zmniejsza nakłady inwestycyjne. Konstrukcje w tej technologii powoli wypierają i zastępują inne techniki budowlane. Ich przydatność ujawnia się już w fazie projektowania, ale najwyraźniej widać ją na placu budowy. Wiązary kratowe pozwalają na łatwiejszą metodę budowy dachów.

Wiązary kratowe są produktem głównym, natomiast podejmujemy także zlecenia konstrukcji z elementów klejonych.

Dachowe wiązary kratowe możemy zastosować w halach produkcyjnych, magazynowych oraz wiatach na płody rolne, ponieważ jest to jeden z najlepszych sposobów na zapewnienie trwałości w relacji do ceny konstrukcji dachu. Ich lekkość pozwala na wdrażanie nowych rozwiązań dla całej konstrukcji budynku. Będąc niedrogimi komponentami budowlanymi, wiązary kratowe przyczyniają się do obniżenia kosztów inwestycji. Wiązary te wytwarzane są albo z drewna konstrukcyjnego, albo klejonego. Są dobrze dopasowane gwarantują wysoką stabilność i niezawodność konstrukcji dachowej.

Zastosowanie wiązarów kratowych w konstrukcjach dachów domów mieszkalnych pozwala na wielką swobodę w projektowaniu dachu. Nowy projekt domu jednorodzinnego nieraz przedstawia autorskie rozwiązania dotyczące zadaszenia. Wtedy wiązary kratowe są naszym najlepszym rozwiązaniem. Możemy dzięki nim zaprojektować i wybudować dach niemalże w każdym kształcie, jaki przewidział architekt. Dotyczy to poddaszy oraz konstrukcji głównej. Pas dolny wiązara kratowego pełni funkcję stropu dla poddasza. Zastosowanie tej techniki jest korzystne finansowo, ponieważ nie trzeba inwestować w drogie stropy betonowe.

Domy mieszkalne – to obiekty o indywidualnej konstrukcji, domki jednorodzinne z poddaszami użytkowymi gdzie pas dolny wiązara pełni funkcję stropu są coraz częściej stosowanym rozwiązaniem konstrukcyjnym.

Wiązary kratowe są coraz częściej stosowanym elementem konstrukcji dachów w budynkach rolniczo-przemysłowych. Drewno konstrukcyjne jako materiał, z którego wiązary są zbudowane, jest odporne na szkodliwy wpływ substancji chemicznych, także tych wydzielanych przez zwierzęta. Dlatego właśnie chlewnie, obory i stodoły często posiadają zadaszenia oparte na konstrukcji z wiązarów kratowych. Projekty tego typu uwzględniają każdą wielkość i zastosowanie budynku rolniczego, a wiązary kratowe z impregnowanego drewna pozwalają na swobodne przeniesienie wyliczeń architekta w realną budowlę, która będzie spełniać swoje założenia.

Obiekty rolnicze – to dziedzina budownictwa, w której wiązary kratowe znalazły swoje zastosowanie w bardzo wielu przypadkach.

Odporność chemiczna drewna zastosowana w wiązarach pozwala na zastosowanie w chlewniach, oborach, stodołach i innych obiektach rolniczych.